Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur.
Contact us now

Riadenie financií

Financovanie

Kontakt

Lenka Chovancová Ťupeková
Senior konzultant

T: +421 2 5010 9800

  • Chcete dostať pod kontrolu výnosy, náklady aj hotovosť? Bola posledná zákazka zisková? Máme dostatok hotovosti na najbližšie 2-3 mesiace?
  • Potrebujete úver? Na akú investíciu sa oplatí žiadať zdroje z EÚ fondov a kto vám s tým pomôže?
  • Zakladáte novú firmu, chcete expandovať na nové trhy či rozšíriť svoje portfólio a chýba vám podnkateľský plán pre banku?

Kontroling

Schopnosť plánovať a kontrolovať financie je od istej veľkosti firmy nevyhnutná. Ak firma s obratom viac ako 2 milióny eúr ešte stále nemá zavedené základné prvky prevádzkového a nákladového kontrolingu, má problém. Ako pri všetkom, aj v tomto prípade je dôležitá miera. Ak firme stačí jednoduché kontrolingové riešenie, nie je vhodné zavádzať zbytočne zložitý systém.

Pomáhame preto malým a stredným podnikom vytvoriť, alebo dobudovať si primeraný systém plánovania a kontroly finanacií – kontroling.

Financovanie z EÚ fondov

V prípade, že uvažujete o nejakej investícii a hľadáte spolufinancovanie, dokážeme podniku pomôcť vybrať vhodnú výzvu z EÚ fondov a zvládnuť administratívnu záťaž.

Podnikateľský plán

V prípade že uvažujete o rozšírení podnikania, radi Vám pomôžeme vypracovať kvalitný podnikateľský plán, ktorý poskytne investorovi alebo banke všetky podstatné informácie o podniku alebo projekte. Výstup sa následne stane vašim nástrojom kontroly a riadenia podnikateľskej činnosti. Umožní vám analyzovať dôvody prípadných odchýlok vo vývoji a prispôsobiť sa novým okolnostiam. Spoločným úsilím dokážeme identifikovať slabiny projektu a navrhnúť cestu „najmenších strát“. Pomôžeme vám zozbierať najdôležitejšie „čriepky“ a poskladať mozaiku kvalitného „pitchingu“.

Príklad z praxe:

Aktívny pretekár v kartingu nosil v hlave pár rokov nápad, ako si otvoriť vlastný športový areál. Mal vybraté miesto, ale nevedel kde presne začať. V analytických rozhovoroch sme sa dostali k návrhu zdrojov financovania a rozloženia investície v čase. Spoločne s klientom sme identifikovali potenciálne riziká a navrhli ich elimináciu. Od pôvodného zadania vypracovať jednoduchý biznis plán, sme plynulo prešli cez zostavenie dlhodobého finančného plánu k cenovým kalkuláciám a kapacitnému modelu. Budúcemu investorovi sme tým ponúkli nezávislý pohľad na komplexný projekt v troch scenároch. Klient bol spokojný, pretože na rozdiel od očakávaného jednoduchého výstupu dostal ucelené riešenie vychádzajúce z jeho individuálnych potrieb a potenciálu.